Võrdle kuulutusi

Võrdle
Võrrelda saab ainult 4 kuulutust. Iga uus kuulutus, mis lisandub võrdlusesse, vahetab esmese võrdlusesse lisatud kuulutuse välja.

Korduma kippuvad küsimused

Kui suured on notari kulud ja riigilõiv?

Norati kulud ja riigilõivu saab arvutada kalkulaatoriga siit – kalkulaator

Kui suur on maakleri tasu?

Maakleri tasu on keskmiselt 3-5% müügisummast, kuid see võib olla kokku lepitud fikseertud summa. Maakleri tasu sõltub ka suuresti müüdava objekti olemusest. Rohkem reklaami ja tegevust tähendab ka suuremat vahendustasu.

Eraisikutele vahendustasu sisaldab käibemaksu.

Juriidiliste isikute puhul lisandub käibemaks.

Kas maakleriga saab väiksema või 0 sissemaksega korteri/maja soetada?

See vastus ei ole ei ega jah vaid tõde on vahepeal.

On olemas viise, kuidas saab 0 sissemaksega kodu osta, aga selleks peab Sinul, kui ostjal mingi väärtus olema, peale raha, mida müüale pakkuda. Lisaks ei saa see tehing läbi panga käia, kui Sul ei ole just teist kinnisvara tagatiseks anda, mis kuulub 100% Sulle.

Sissemakset on tavaliselt pankadel vaja, et tekitada kindlustunnet ja hajutada riske. Lühike vastus on, et kui soovite kodu soetada panga laenuga, siis peab olema sissemaks või muu kinnisvara tagatiseks. Ainuke asi, mida maakler saab siin teha, et sissemakset vähendada või täiesti 0 peale saada, on mõelda väljaspool kasti. Näha võimalusi, mis eksisteerivad ostja ja müüa vahel ja viia läbi läbirääkimised, et see diil saaks tehtud.

Nüüd – selline strateegiline mõtlemine vastavalt olukorrale on üsna palju mentaalset jõudu nõudev ja tihtipeale ei eksisteeri ühel või teisel osapoolel võimalusi, et sellist tehingut ellu viia. Seega paljud maaklerid ei hakka end sellega isegi vaevama.

Lühike vastus oleks, et kui müük nõuab rohkem skeemitamist, kui standart protseduur ette näeb, siis see nõuab rohkem tööd ja kokkuvõttes suuremat vahendustasu. Lihtsalt võlukepikese viibutuse peale ei saa maakler sissemakset vähendada ega 0-ni viia.

Miks ma peaksin maaklerit kasutama?

Maakler ei ole mõttetu vahelüli ostja ja müüa vahel, kes üritab mõlemalt poolt võimalikult palju raha kätte saada. Muidugi maaklereid on erinevaid, täpselt nagu inimesi siin maakeral, mistõttu tuleb olla ettevaatlik ja teha teadlikud valikud enda maakleri valimisel.

Meie Musical Kinnisvaras näeme, et maakleri ametil on suurem väärtus ja jagame neid väärtusi teiega:

  1. Reklaamikulu – Selleks, et teised inimesed Sinu müüdavat kodu näeks, on see vaja ülesse panna kuskile. Olgu selleks Facebook või mõni kinnisvaraportaal. Reklaam maksab ja kui tead, et Sul ei ole reklaami kulusid kohe maksta, siis kinnisvarabüroo võtab need enda kanda. Mida suurem ja raskem on objekt, mida müüma peab, siis seda suuremad on kulud. Kogemusest võime öelda, et enam ei piisa lihtsalt kinnisvaraportaali või lehte kuulutuse ülesse panemisest. Tänasel päeval, kus müra on niigi palju on vaja targalt reklaamida ja selleks meie siin olemegi.
  2. Läbirääkimisoskused – Ostu ja müügi puhul on läbirääkimised väga olulisel kohal. Sellest oleneb mis hinnaga ja mis emotsiooniga objekt müüakse. Hea läbirääkimisoskuse taga on oskus kuulata ja suhelda arusaadavas keeles ning juhtida suhtlust sinna, kuhu on eesmärk seatud. Meie Musicalis üritame võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt seda kõike teha ja võimalikult läbipaistvalt ning ausalt. Hea läbirääkimise taga on ka emotsionaalne tugevus. Kui Sa tead, et ei suuda 40 000€ sulas ei öelda, kui tegelik kodu väärtus, mida müüd on 70 000€, siis ilmselt on parem, kui Sind esindab maakler, kellel on seda emotsiooni ja külma närvi. Oleme tähele pannud, et maakleri amet on tihti kui psühholoogi töö. Mees ja naine jagavad abieluvara ja meie maaklerina oleme kahe vahel, kes ei taha kuidagi ühe, kui teise tingimusega leppida. Kuidas sellega toime tuled?
  3. Aeg – selleks, et potensiaalsed ostjad saaksid Sinu müüdavat kodu näha on vaja seda ka reaalselt näidata igal võimalikul ajal. Kui Sa tead, et Sul seda aega ei ole, siis ilmselt on parem kasutada maakleri teenust, kus maakler saab näidata kodu ajal, millal Sina ei saa. Lisaks sellele kõigele, kui huvilisi on mitu, siis on vaja aega, et kõikidega suhelda. Tavaliselt inimene, kellel on täiskohaga töö ja jõuab õhtul koju, tahab puhata tegusast päevast. Viimane asi millega tahetakse tegeleda on huvilistega, kellel ei pruugi reaalset ostusoovigi olla.
  4. Teadmised – On olemas list asju, mida meie Musicalis soovitame üle vaadata enne kodu ostu ja müüki panekut. See list asju aitab ostu ajal või tulevikus probleeme vältida. Näiteks, kas Sa teadsid, et kodul peab olema kasutusluba, et seda müüa inimesele, kes tahab pangalaenuga ostu sooritada? Pank ei anna enne laenu, kui ei ole kasutusluba. See on 1 paljudest asjadest, mis peab korras olema. Samuti uut kodu ostes on oluline kindlatele asjadele tähelepanu pöörata, sest ehitajajaid on igasuguseid ja meil on olnud väga äärmuslikke näiteid, kus ettevaatamatusega oleks ostetud väga suurte puudustega kodud.

Kokkuvõttes on maakler keegi, kes aitab Sinul, kui ostjal või müüal teha teadliku ja läbimõeldud otsuse potensiaalse tehingu osas. Ta aitab Sul vaadata kivide alla, kuhu ise ei oleks tulnud mõttessegi vaadata. Meie usume Musicali ausasse ja läbipaistvasse müügitöösse, kus eesmärgiks on mõlema osapoole rahulolu. Meie suhtume müüki inimlikkuse ja sõbralikkusega. lisaks kõigele oleme väga paidlikud erinevatele olukordadele, mis puudutab targalt maksude maksmist ja palju muud.

Kui Sa oled keegi, kellel on palju aega ja huvi müügitöö ja suhtlemise alal, siis maakler ei ole ilmselt Sulle, sest Sa saad selle kõigega ise hakkama, mis puudutab kodu müüki panemist ja klientidega suhtlemist. Mida me aga soovitame on konsulteerida eelnevalt kogenud maakleriga läbi, kuidas midagi teha, et ei astuks ämbrisse. Õnneks meie pakume seda teenust eraldi ja aitame leida parimad lahendused, et Sa saaksid ise oma kodu müüdud. Kui pirn läks peas põlema, siis võta meiega ühendust.

Kui Sa oled aga keegi, kellel on pidevat kiire ja ei ole aega ega tahtmist müügiga tegeleda, siis soovitame meiega ühendust võtta ja panna aeg kirja, kuidas saame Teie kodu maha müüdud.

Mul on valida, kas osta renoveeritud kodu vanemas majas ja linnaosas või uuem kodu modernsemas naabruskonnas. Vanemas linnaosas asuvas kodus on peaaegu kõik, mida ma soovin ja palju suurem, kuid kumb valik on parem investeerimise mõttes?

 

If your goal is to buy a home for it’s resale value and the one you are thinking of buying in the older neighborhood is at the upper end of values for that neighborhood, then it may not be the wisest choice. If it is similar or lower in price to the others, then there should be no problem, because pricing should be considered in relation to the local neighborhood and not compared to homes in other neighborhoods (for the most part)

Plus, is it a neighborhood on the decline, or are others going to be fixing things up, too, so that it is a neighborhood that is improving? It could turn out to be a very good deal as long as you don’t “overpay” because of the recent improvements.

Remember that you also buy a home for it’s value to you as a “home,” and that is something else you should consider. Which neighborhood would you AND your family feel most comfortable in?

Kui me ostame uut kodu, milliseid lisasid me peaksime vaatama/lisama? Mis hoiab kõige rohkem hinda? Vaatama lisa magamistoaga? Valima rohkem ruutmeetreid?

A lot depends on why you are buying the house. Are you buying it mostly as a home or mostly as an investment? There is a difference.

For the most part, upgrades are high-profit items for builders. They aren’t designed to enhance the value of the house, but make you happier with the house you do buy.

If you are looking at your home as an investment, then you buy from the smaller to medium size in the tract and spend only a minimal amount on upgrades. If you are looking at your purchase as a home, then you select upgrades that will enhance your quality of living.

One rule of thumb is to always upgrade the carpet and padding.